Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Dlaczego warto tu inwestować?

Jednym ze znaczących czynników zachęcających do inwestycji w Gminie Brenna jest dobre położenie i skomunikowanie gminy. Ma ona dobry dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych w regionie, dwóch dróg ekspresowych S1 oraz S52, co umożliwia mieszkańcom i przedsiębiorcom prowadzącym działalność na terenie gminy szybki dojazd do kluczowych punktów regionu. Ponadto od odległości ok. 3 km od granicy gminy znajduje się stacja kolejowa linii nr. 157, która łączy się z międzynarodowymi liniami nr. 90 oraz 93. Nasza gmina leży zaledwie 85 km do centrum administracyjnego województwa śląskiego – Katowic, 68 km od stolicy kraju morawsko-śląskiego (województwo w Państwie czeskim)- Ostrawy oraz 122 km od centrum województwa małopolskiego -Krakowa.

Brenna znajduje się w strefie pogranicza czeskiego. Umożliwia to współpracę z firmami z Czech i daje możliwości otwarcia inwestycji na rynek zagraniczny.

  • 100% pokrycie gminy miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego,
  • Położenie w dobrze rozwiniętym ekonomicznie województwie śląskim,
  • Dobry dostęp do szkół, szpitali, miejsc spędzania wolnego czasu,
  • Atrakcyjność turystyczno-rekreacyjna obszaru,
  • Bliskość lotniska międzynarodowego,
  • Dogodna sieć komunikacyjna drogowa, rowerowa i spacerowa,
  • Kompleksowa obsługa inwestora i opieka poinwestycyjna.

 

 

 

Gmina Brenna należy do unikatowego regionu - Śląsk Cieszyński, miejsca pełnego kultury, folkloru i pięknej natury. Tradycja ludowa w gminie Brenna to nie tylko niezwykłe, regionalne miejsca. Folklor jest żywy również dzięki promującym go wydarzeniom kulturalnym. Są one na tyle ważne w kalendarzu imprez, że otwierają i zamykają wakacyjny sezon plenerowych wydarzeń w gminie. Górskie ukształtowanie terenu sprawiły, że gmina Brenna jest miejscem, w którym również odbywają się imprezy sportowe o różnym charakterze. Jest tu możliwość udziału w biegach górskich, przeszkodowych, biegach na orientację oraz imprezach rowerowych - m.in. w Uphill-u, MTB-Beskidy. Bieg o Breńskie Kierpce - to bieg, który kilkakrotnie zdobył tytuł Najlepszego Biegu Górskiego w Polsce. Brenna to także miejsce zwane „siłą natury”, gdzie zanurzysz się w niespiesznej atmosferze, pooddychasz krystalicznie czystym, górskim powietrzem, poczujesz zapach tutejszych lasów, usłyszysz kojący szum strumieni, wodospadów i odzyskasz więź z naturą. Nie sposób wymienić wszystkich atutów gminy Brenna, dlatego warto samemu poznać piękno tego miejsca.