Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Projekt "Beskidy na rowerze"

 

     Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna wraz z Regionalną Radą Rozwoju i Współpracy z Trzyńca przystąpił do realizacji projektu „Beskidy na rowerze”, dzięki któremu miłośnicy kolarstwa górskiego będą mogli skorzystać z szeregu udogodnień przygotowanych specjalnie dla nich.

W ramach projektu stworzono wypożyczalnie rowerów działającą w Parku Turystyki w Brennej, która umożliwi turystom wyprawy rowerowe po istniejących trasach MTB. Na cyklistów czekają rowery górskie: damskie i męskie oraz dziecięce a dla najmłodszych dostępne są foteliki. Wszystko to pozwala na zaplanowanie rodzinnych wycieczek rowerowych po malowniczej gminie Brenna i okolicznych miejscowościach. Od 3 maja br. zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z wypożyczalni.

Dodatkowo w Parku Turystyki zlokalizowana została stacja naprawcza, która umożliwia wykonanie drobnych napraw swojego sprzętu.

Planuje się również utworzenie map zawierających trasy rowerowe łączące się z istniejącymi już ścieżkami w Ustroniu, Istebnej czy na terenie Czech i Słowacji. Długość i stopień trudności dostosowane będą zarówno dla zawodników MTB, jak również odpowiednie dla amatorów preferujących rodzinne wycieczki.  Umożliwią one cyklistom szczegółowe zaplanowanie  wypraw, nie pomijając najciekawszych atrakcji oraz widokowych szczytów, zwłaszcza że zawarty w niej profil wysokościowy i dokładny opis ułatwi dopasowanie trasy  do własnych możliwości i kondycji. Mapy będą dostępne w: Informacji Turystycznej w Brennej, Parku Turystyki w Brennej, Informacji Turystycznej w Trzyńcu, siedzibie Regionalnej Rady Rozwoju i Współpracy z Trzyńca, Informacji Turystycznej w Ustroniu, obiektach noclegowych i gastronomicznych w regionie.

Projekt zakłada organizację dwóch imprez rowerowych. Pierwsza to Uphill  MTB Beskidy, która ma zasięg międzynarodowy i jest organizowana na terenie Polski, Czech i Słowacji. Skupia zawodników i sympatyków wyczynowej jazdy po trudnych terenach górzystych. 21 lipca 2018r. na starcie zawodów staną zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy rywalizacji na dwóch kółkach. Szczegółowe informacje dostępne są na: uphillmtb.pl. Kolejne zaplanowane wydarzenie to Rodziny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 30 czerwca 2018r. Jak sama nazwa wskazuje impreza ta ma na celu promowanie aktywnego wypoczynku w rodzinnym gronie.

Całość działań uwieńczona będzie na filmie promocyjnym, na którym znajdzie się relacja z imprez rowerowych: Uphill MTB oraz Rodzinnego Rajdu Rowerowego, trasy rowerowe, powstała wypożyczalnia rowerów. Film ten pokaże jak w ostatnim czasie gmina Brenna wzbogaciła się o nowe udogodnienia dla rowerzystów.

Regionalna Rada Rozwoju i Współpracy w Trzyńcu stworzy w ramach tego projektu darmową aplikację mobilną z trasami rowerowymi pogranicza polsko-czeskiego. Ta aplikacja będzie dostępna na Google Play w języku polskim i czeskim a informacje z linkiem umieszczone na stronach internetowych: www.tesinskeslezko.cz, www.mtbbeskydy.cz, rowerybrenna.pl, www.brenna.org.pl.